Aranżacja wnętrz w mieszkaniu wynajętym

Wynajem mieszkania a remont

by

   Wynajmujesz mieszkanie lub masz ochotę na to? Zaczynasz nowe życie „na swoim”, ale to nie ty jesteś właścicielem mieszkania? Na oględzinach widzisz wnętrze z potencjałem, ale jego kolory nie są w twoim guście. Zastanawiasz się zatem czy wynająć, bo lokalizacja jest idealna, blisko pracy a  wnętrze odpowiedniej wielkości. Jednak od podjęcia decyzji powstrzymuje cię styl wykończenia pokoi. Nie martw się, z naszą pomocą podejmiesz właściwe decyzje. 

Porada 1. 

Zastanów się na jak długo potrzebujesz tego mieszkania? Jeśli mniej niż rok, to nie angażuj się zbytnio. Posprzątaj tak jak lubisz, zawieś swoje zasłony lub wypierz te które są, uzupełnij pokoje, kuchnię i łazienkę swoimi ulubionymi dodatkami i akcesoriami w ulubionych kolorach (zdjęcia, plakaty, kwiaty, lampka na biurko, poduszki dekoracyjne na kanapie itp.)
Porada 2. 

Jeśli wynajem wiąże się z dłuższym pobytem niż rok to zapewnij sobie komfort, który sprawi, że chętnie będziesz wracał po pracy do tego mieszkania. Zacznij od ścian. O ile właściciel ich nie odświeżył (przed wpuszczeniem nowego lokatora czyli ciebie), zdecyduj się na malowanie. Nic tak nie ożywia wnętrza jak świeże, czyste ściany. Nasza firma RENOWUM chętnie ci pomoże w pracach malarskich jaki i doborze odpowiednich kolorów do pomieszczeń. Odmalowane ściany będą cieszyć oko i posłużą od 3 do 5 lat. Wszystko zależy czy masz małe dzieci lub czworonogi na mieszkaniu.
Porada 3. 

Jeśli wynajmowane mieszkanie jest również w ofercie do wykupu przez ciebie w przyszłości a tobie na tym zależy i przeprowadziłeś już rozmowę z właścicielem to działaj jak na swoim. Zrób remont krok po kroku. Pomaluj ściany, wymień podłogi na panele lub winyle, zmień kafle w kuchni i łazience oraz jeśli to niezbędne wymień szafki w kuchni i drzwi w pokojach. Jeśli stary układ wnętrz nie odpowiada ci do końca to nasi fachowcy przygotują dla ciebie wizualizację zmian oraz efekt końcowy w programie komputerowym. Postawią nowe ścianki kartonowo gipsowe i usuną te zbędne. Przeprowadzą nową hydraulikę oraz elektrykę. Póki jesteś najemcą tak znaczne zmiany remontowe możesz po uzgodnieniu z właścicielem rozliczać w ramach pomniejszonego czynszu, czyli przedstawiasz rachunek za wymianę rur czy białej armatury a on obniża ci koszty najmu w danym miesiącu. Zatem działaj, my na pewno pomożemy.